Solden i "Wielka Trójka"

Teren narciarski Sölden w Austrii znany jest jako jeden z najbardziej popularnych w Europie centrum sportów zimowych. Znajdują się tutaj trzy trzytysięczniki połączone ze sobą systemem nowoczesnych wyciągów. Region w okolicach Sölden posiada dwa lodowce – Rettenbach i Tiefenbach – 2 ośrodki narciarskie na tych lodowcach zaliczane są do największych objętych wyciągami terenów narciarskich w Austrii.

W połączeniu z ośrodkiem zimowym w Sölden region oferuje 150 km tras zjazdowych i 33 wyciągów. Oba lodowce połączone są na wysokości 3 000 m n.p.m. tunelem narciarskim o długości 170 m.  

Sölden może pochwalić się również trzema platformami widokowymi znajdującymi się na trzech szczytach: Gaislachkogl (3058 m n.p.m.), Tiefenbachkogl (3250 m n.p.m.) i Schwarze Schneid (3340 m n.p.m.) - często nazywanych „BIG 3”. Wszystkie dostępne są turystom dzięki kursującym na nie kolejkom.

Najbardziej ekscytującym miejscem do podziwiania panoramy alpejskich szczytów jest taras widokowy na Tiefenbachkogl, gdzie konstrukcja podtrzymywana jest na dwóch stalowych linach i dodatkowo mostek o długości 25 m jest wysunięty ponad kilkusetmetrową przepaść.

Najwyżej położony taras widokowy na szczycie Schwarze Schneid to naturalna, półokrągła platforma widokowa. Natomiast platforma widokowa na Gaislachkogl przypomina kształtem latającego spodka.